+ 14. 6. 2010

Zkoušky: SA1

Jiná ocenění: 2. nejsilnější pes města Krnova v kategorii psů do 15 kg

Vítěz řady voříškiád

Míša byl první pes, se kterým jsem si vyzkoušela některá odvětví kynologie. Nejprve akce pro veřejnost jako voříškiády nebo soutěž O nejsilnějšího psa. Jako s prvním psem jsme po neúspěšném pokusu o sportovní kynologii vyzkoušeli agility, to bylo Míšovi 7 let. Na první závody jsme se přihlásili o rok později tj. v Míšových 8 letech, ve věku, kdy řada agiliťáků se závoděním končí. Za největší úspěch pokládám splnění kritérií pro postup do kategorie A2, do které jsme ale pro Míšův pokročilý věk již nikdy nenastoupili. Závodili jsme v letech 2002-2004, pokud nepočítám neoficiální běh veteránů v roce 2006, kdy jsme naši závodní kariéru definitivně zakončili dvěma prvními místy. Byly to vtipné začátky – nepříliš talentovaný pes a naprosto mizerný psovod. Na jedné straně jsem se naučila trošičku běhat se psem kolem překážek a některé agilitní manévry, na druhé straně jsem musela vedení postavit tak, abych všechno jistila. Neexistovalo Míšu někam vyslat a běžet jinam. Dodnes mám s prověřovacím přístupem trošku problémy, protože tímto stylem se absolutně nedá běhat s rychlým psem. Každopádně byl ale Míša prvním psem se kterým jsem "běhala" agility a nikdy na pocity z prvních povedených běhů, které jsme spolu zažili, nezapomenu.