Výživa psů

 

Po delší době krmení všelijakými superprémiovými a ještě lepšími krmivy, mně nějak došla trpělivost. Kriticky jsem ty hnědé válečky zhodnotila a položila si několik otázek.

 

Jak je možné, že když některá značka obsahuje 50 –60% masa, tak psům přesto nechutná, i když sušené maso jsou ochotni pozřít a nevadilo by jim ani ta druhá polovina čehokoli jiného k tomu?

 

Jak je možné, že když všechny granule obsahují řekněme to samé, (obiloviny, rýže, maso, masovou moučku, +- nějakou zeleninu, ovoce či mořskou řasu či chondroprotektivum), proč je třeba psa převádět 14 dní?

 

O skutečném poměru jednotlivých složek a možném semletí čehokoli i neidentifikovatelného, do úhledných válečků ani nemluvím.

 

Navíc jsou některé i superprémiové značky neuvěřitelně slané. Třeba takové granule Proformance jsou v tomto ohledu těžko pochopitelný přesolený sajrajt. Velmi dobře v tomto ohledu vyšla prémiovka Merra dog, které není solená téměř vůbec. Zřejmě proto ji Turbo s Kimíkem nemohou ani vidět. Ne úplně dobře vyšly i granule Fitmin, kterým by ubrání soli také nezaškodilo, tolik vychvalovaná Acana na tom byla poměrně dobře, stejně tak i Orijen. Belcando představuje zhruba střed, co se solení granulí týče Jiné apekty než solení granulí mohu posoudit jen těžko :-). 

Jak tedy krmím?

Po výše uvedených skutečnostech jsem začala shánět potřebnou literaturu k barfování, každému, kdo o způsobu tímto krmením uvažuje bych doporučila tyto knihy. Výhodou informacíchtivých, je fakt, že tyto knihy jsou na googlu prakticky celé.

BARF – zdravá výživa dospělého psa

BARF– pro štěňata a mladé psy

BARF – výživa starého a nemocného psa

Ačkoli jsem se nakonec rozhodla BARFem spíše nekrmit. Obsahují tyto knihy řadu velmi cenných informací ohledně možných příloh nebo naopak potravinových složek pro psa naprosto škodlivých.

Syrové maso jako takové dávám přibližně jednou týdně, jinak vařím. Syrovou podávám pouze drůbež, u masa hovězího mám možná neopodstatněné obavy z různých nákaz, takže to dávám vařené. Jaké maso tedy mí psi dostávají?

Stav vařený: hovězí, telecí, kuřecí, rybí – losos, treska,

Stav syrový: slepičí, kuřecí, kachní

 

Krmení masem mi vyhovuje z toho důvodů, že mám víc informací o tom, co mí  psi jedí. Vidím jaké maso a v jakém stavu jim dávám.